Proč nám nabízí svou kandidaturu kníže |
Svět kolem nás se nezadržitelně a nevratně mění. Ztrácí se povědomí o tom, kdo vlastně jsme. Ztrácí se povědomí o hodnotách, na kterých je vybudována naše civilizace. A setkáme-li se někdy, narazíme-li někdy na kulturní či duchovní odkazy naší minulosti, často v nás vyvolají už jen abstraktní představu. Hodnoty toho nejlepšího a nejušlechtějšího za poslední tisíciletí tu stále naštěstí uloženy jsou. Nejen v kulturních a sakrálních stavbách , ale i v konkrétních lidech. Karel Schwarzenberg je jedním z nich. Většina ostatních kandidátů na prezidenta ČR je akceptovatelná. Jsou to ale vesměs lidé ekonomicky vzdělaní a ekonomicky uvažující. Myslím si ale, že prezident "pro všechny" by ekonomem být neměl. Spíše by měl být hospodářem jakým je právě Karel Schwarzenberg.
Poté, co jsme z české historie a společnosti vytlačovali šlechtický stav, mizí z našeho jazyka i slovo „ušlechtilost“. Karel Schwarzenberg je pro mě představitelem této vlastnosti. Demokrat a zastánce české státnosti. Pravdivý až po to pospávání (tak oblíbené v českých médiích) v situacích, které si nic jiného nezaslouží.
Proč nám nabízí svou kandidaturu na funkci prezidenta, která mu u nás nemůže přinést slávu ani jakýkoli zisk? Protože nám dává k dispozici svou celoživotní zkušenost a mezinárodní proslulost čestného politika a zastánce spravedlnosti. Protože před zájmem o sebe dává přednost odpovědnosti za obraz českého státu v Evropě a ve světě.
Protože je šlechtic v pravém smyslu toho slova a miluje český národ a víru jeho svatých.
Kníže Karel Schwarzenberg
a jeho přátelé...
Ten který nekrade. Má poněkud nečeské vnímání majetku - jako člověk, který obhospodařoval miliardové dědictví, říká, že je jen „správcem“, nikoliv majitelem. Vnímá majetek jako zodpovědnost, ne jako výhru v loterii. Možná někoho napadne, proč vůbec dělá politiku, když nekrade.
Vysvětluje to tak, že by sice mohl na zámku v Rakousku chodit na kamzíky, ale má prostě Čechy rád.
Vlast je tam, kde je dobře. Marcus Tullius Cicero