Pravá Mexická svatba. Fotografie z cesty do Mexika. |
Odpověď je dle vědců jasná ; ženy. Aspoň co se týče výskytu průměrných hodnot. Jenže si příliš nevěří a tak jejich potenciál přichází vniveč. Muži před IQ testy neztrácejí sebevědomí a svůj budoucí výsledek následně nadhodnocují. Ženy naopak podceňují svůj výkon o cca 5 bodů.
Muži jsou sebejistější, ne chytřejší.
Vychází to z více studií, jichž závěry shrnul Adrian Furnham. Mužské plemeno je sebejistější, ne však chytřejší. Ještě zajímavější závěry se však týkají náhledu žen na své okolí. Své otce či syny považují za chytřejší než jejich ženské ekvivalenty. Tedy matky a dcery.
Podléhají tedy společenským předsudkům a ač se to nezdá, jsou stále ovlivňovány stereotypy o chytřejších mužích.
Na druhou stranu je potřeba říci, že rozdíly mezi ženou a mužem opravdu existují. Samozřejmě nemyslíme ty biologické, ale ty týkající se jejich inteligence. Nejsou ovšem vyjádřeny body testu IQ, ale tím, kam jsou intelektuální kapacity zaměřeny a jak jsou využívány.
Mezi muži je více géniů i tupců...
Ženy třeba vynikají v komunikaci, používají složitější větné konstrukce a vítězí v oblasti emoční inteligence. Muži naopak ukazují silné stránky například v prostorové orientaci a logických operacích.
Průměrné IQ je u obou pohlaví stejné. Ženy jsou soustředěné kolem průměrné hodnoty, u mužů se vyskytuje více géniů ale bohužel i hloupějších jedinců.
Ale krásné ženy, to je kapitola sama o sobě, souhlasíte?